KONST / Litografier / Litografi 13857278
nr 1385 7278
Aristide Maillol
(1861-1944), Frankrike
Litografi, Ej signerad. Motivet: 38x27 cm, yttermått inklusive ram: 47x36 cm
Aristide Maillol, fransk konstnär av katalanskt ursprung född 1861, död 1944.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 22 mars 2021
kl 20:03:12
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
Aristide Maillol
Läs mer om Aristide Maillol